Products

Produktet

SP-FD005 Carophyll yellow ester apocarotenoic 10% grade ushqimore që ofron pigmentim të verdhë të të verdhës së vezës

Përshkrim i shkurtër:Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Kodi: SP-FD005

Emri kimik: Etil 8’-apo-β-karoten-8’-oate

Sinonimet: ester apokarotenoik, apoester

CAS.: 1109-11-1

Specifikimet: 10%

Pamja: rruaza portokalli-të kuqe me rrjedhje të lirë

Prezantimi:

Esteri apokarotenik konsiderohet si një metabolit natyral në indet e kafshëve. Ekziston gjithashtu si një produkt metabolik i apokarotinalit në frutat agrume, perimet jeshile dhe luzern. Esteri apokarotenik tregon veti antioksiduese dhe ka një ndikim pozitiv në sistemin imunitar.

Esteri apokarotenoik është një karotenoid i verdhë dhe përdoret gjerësisht në industrinë e ushqimit si një shtesë për të ofruar pigmentim të verdhë të të verdhës së vezës dhe lëkurës së shpendëve. Është një ngjyrues shumë i fuqishëm i verdhë i disponueshëm për industrinë e shpendëve. Në krahasim me ksantofilet e verdha nga bimët, esteri apokarotenik është në një formë të lartë biodisponueshmërie dhe ka një shkallë më të lartë depozitimi në të verdhën e vezës dhe lëkurën e shpendëve. Përdoret gjithashtu për pigmentimin e peshkut në disa vende aziatike.

Blloqet e mikrokapsulimit prodhohen me teknologji të avancuar të tharjes me spërkatje dhe niseshteje. Grimcat individuale që përmbajnë ester apokarotenik shpërndahen imët në matricën e xhelatinës dhe saharozës, të veshura me niseshte misri. me rrjedhje të lirë dhe përzierje të lehtë në ushqim, siguri dhe stabilitet të lartë.

Veçoritë

1.Stabilitet i shkëlqyeshëm-Teknologjia e mikro-veshjes së dyfishtë u aplikua në prodhimin e Ester apokarotenik

2. Funksionon si Pro-Vitaminë A, mund të rrisë rritjen e kafshëve, të parandalojë mangësitë;

3. Rruga sintetike origjinale efikase dhe e besueshme siguron pastërti të lartë.

4. Stabilitet i mirë dhe rezistencë ndaj lagështirës.

5. Shpërndani mirë në ujë të ftohtë (rreth 20~25℃), është shumë i mirë për t'u thithur në trupin e shpendëve.

6. Granulat me rrjedhje të lirë për përzierje të lehtë

Paketimi

Brenda: çanta PE aseptike të pastruara me korrent/çanta me letër alumini, 25 kg ose 20 kg / kuti

Jashtë: Kartoni

Madhësia e paketave mund të ofrohet gjithashtu si kërkesa e klientit

Aplikacion

Përdorimi i rekomanduar (g/ton furnizim i përfunduar)

50-150 g për ushqimin e shpendëve


  • E mëparshme:
  • Tjetër:


  • E mëparshme:
  • Tjetër:
  • Lini Mesazhin Tuaj